zvlhčovače vzduchu

Zvlhčovače vzduchu Bionaire sú doporučované odborníkmi, ako jediné schopné zaistiť dokonalú čistotu vodnej pary. Sú ideálne do bytov, detských izieb, kancelárií, pre školské a predškolské zariadenia. Vysoká kvalita je zaručená vďaka dlhoročnému vývoju a tradícií firmy Bionaire. Spoločnosť VALLENS, s.r.o., ktorá je výhradným dovozcom pre SR vám zároveň garantuje bezproblémový servis, či prípadné reklamácie.

Ďalšie informácie

zvlhčovače vzduchu - kúpiť v e-shope

PREČO POUŽÍVAŤ ZVLHČOVAČE VZDUCHU

Pohoda vo vnútri bytov a v kanceláriach je závislá predovšetkým na teplote vzduchu a jeho vlhkosti. Doporučuje sa optimálna relatívna vlhkosť 40-50%. V zimnom období , obzvlášť v priestoroch s ústredným alebo elektrickým kúrením, však klesá relatívna vlhkosť vzduchu aj pod 20%, čo je porovnateľné s vlhkosťou na Sahare.

Pri nízkej vlhkosti sa vysušuje a tým aj narušuje sliznica dýchacích ciest. Dôsledkom je dráždenie ku kašľu a časté ochorenie dýchacích ciest hlavne u detí, popraskané pery, škrabanie v krku. Narušením sliznice sa znižuje celková imunita. Trpí aj pokožka. Je vysušená, podráždená, tvoria sa vrásky. Pri suchom vzduchu vzniká statická elektrika, elektrické výboje sú veľmi nepríjemné a môžu poškodiť elektronické prístroje. Suchý vzduch negatívne pôsobí na predmety z dreva, hudobné nástroje, starožitnosti a obrazy.

Moderná technológia zvlhčovačov vzduchu BIONAIRE, najväčšieho výrobcu týchto zariadení zaistí dokonale optimálnu vlhkosť v domácnostiach aj na pracovisku, ochráni Vaše zdravie a prispeje ku Vašej pohode.
 

DESAŤ RÁD PRE SPRÁVNY VÝBER A POUŽÍVANIE ZVLHČOVAČOV VZDUCHU

( Spracované podľa článku “Použitie čističov a zvlhčovačov vzduchu pri úprave kvality vnútorného prostredia budov“, autorka MUDr. I.Holcátová, Ústav hygieny a epidemiológie 1.LF UK v Prahe )

1. Lekári doporučujú optimálnu vlhkosť 40-50%. Rad zdravotných problémov je spôsobený suchým vzduchom. Napríklad suchý dráždivý kašeľ, chronická nádcha, pocit stále upchatého nosu, chronické zápaly nosohltanu, ranné škrabanie v krku, časté ochorenie horných aj dolných ciest dýchacích, chronická bronchitída, opakovaná laryngitida hlavne u detí, vysušená a podráždená pokožka, často popraskané pery a zvýšená únava.

2. Zvlhčovanie je nevyhnutné predovšetkým vo vykurovacom období, keď vlhkosť často nedosahuje ani 20%. V lete len krátkodobo pri vyššie uvedených chorobách.

3. Dávame prednosť zvlhčovaniu parnému pred odparovaním stojatej vody izbovej teploty. Vysoká teplota spoľahlivo zlikviduje choroboplodné zárodky.

4. Ultrazvukové a mechanické zvlhčovače nie sú úplne schopné zničiť mikroorganizmy, ktoré sa počas prevádzky vo vode namnožia a naviac niektoré z nich vyžadujú použiť demineralizovanú vodu a dezinfekčné prostriedky

5. Zvlhčovače vzduchu plnia svoju funkciu len v uzatvorenej miestnosti

6. Zvlhčovač vzduchu umiestňujeme vždy na zem ( nikdy nie na nábytok ). Neumiestňujeme ho do blízkosti okien a dverí, aby sa kvôli väčšiemu prúdeniu vzduchu neznižovala vlhkosť v ovzduší.

7. Aby sme dosiahli optimálnu vlhkosť, mali by sme zvlhčovať nepretržite a vlhkosť priebežne kontrolovať

8. Doporučujeme zvlhčovač s reguláciou ( tzv. humidistatom )

9. Súčasne so zvlhčovačom doporučujeme zakúpiť kvalitný merač vlhkosti, prípadne aj teploty.

10. Pri výbere zvlhčovaču a čističu vzduchu sa poraďte s odborným lekárom.
 

ZVLHČOVAČE VZDUCHU BIONAIRE

Zvlhčovače vzduchu optimálne zvlhčujú vzduch sterilnou vodnou parou, ktorá vzniká odparovaním v tenkej vrstve na vyhrievacom prvku, tzv. “ filmový var “. Vysoká teplota spoľahlivo likviduje choroboplodné zárodky a v odparovacej miske sa zároveň zachytávajú aj všetky ďalšie nečistoty obsiahnuté vo vode.

Vodná para sa ďalej mieša vo zvláštnej komore so vzduchom a ochladzuje sa na optimálnu teplotu. Doplnkom prístrojov je nádobka na esenciálne látky vhodné pre aromaterapiu.

Tieto zvlhčovače sú doporučované odborníkmi ako jediné schopné zaistiť dokonalú čistotu vodnej pary. Sú ideálne do bytov, detských izieb, kancelárií, pre školské a predškolské zariadenia.

Výrobca : BIONAIRE, THE RIVAL COMPANY, Kansas City, USA
Infolinka : 041 – 76 42 547, 76 32 149
Záručná doba : 2 roky